Business portrét – foto na životopis a profesní prezentaci

Business portrét PrahaProfesionální business portrét v Praze

Kvalitní business portrét je vaše vizitka. Je nejrychlejším způsobem, jak upoutat pozornost k vašemu profilu, webovým stránkám, marketingovým materiálům či životopisu.

Dobrý portrét je takový, kde v jednom pohledu vyjádříte svou osobnost. Můžete tak přidat další rozměr ke své prezentaci k neosobnímu textu. Takové foto dělá ten pověstný rozdíl.

Jako jednotlivec můžete business portréty použít pro:

Foto na životopis – získejte okamžitou konkurenční výhodu pro vaše CV

Aktualizaci fotografie na sociálních sítích – pokud vyznáváte názor, že životopis je mrtvý, aktualizujte svůj profil na LinkedIn

Profesní profil na vašich stránkách – budujte svůj osobní brand

Neočekávané situace a úspěchy – jakou fotku pošlete, když o vás budou chtít napsat článek?

Jako firma můžete business portréty použít pro:

Webové stránky společnosti či firemní Intranet

Firemní marketingové a PR materiály

Mediální účely – kvalitní foto, které můžete zaslat do médií

LinkedIn profily zaměstnanců

Vizitky

Odměna zaměstnanců

Sjednocené portréty zaměstnanců působí profesionálně, vytváří důvěryhodnou korporátní komunikaci a přibližují zákazníky značce.


Foto na životopis profesionální fotograf vojtěch lázničkaFocení business portrétů

Díky osobitému stylu focení a zkušenostem jsem schopen vás rychle zbavit prvotní nervozity z focení. Výsledné fotky budou tudíž přirozené a vy na nich budete vypadat dobře. Jsou to fotky, na kterých se sami sobě budete líbit.

Jak rezervovat termín na business focení:

Prosím, pro domluvení focení vyplňtě formulář níže. Zpráva mně dojde jako email, přes který domluvíme vyhovující termín.
Pokud byste na focení hodně spěchali, tak prosím pošlete sms na tel. číslo: 773008128.

Jak probíhá business focení

1. Sejdeme se u mě v ateliéru. Nejprve projdeme, jak správně pózovat. Naučím vás, jak na fotkách vypadat skvěle díky několika trikům a postupům. Ty pak můžete použít při jakémkoliv dalším focení. Ale psst 🙂
2. Pustíme se do samotného focení. Přes léto fotím na přírodní světlo, přes zimu – z logistických důvodů (šlo by fotit reálně pouze kolem 10 až 14 hodiny 🙂 ) – fotím ve studio na špičkovou foto světelnou techniku.
3. V průběhu nafotíme kolem 100 fotek (někdy i mnohem víc 🙂 ). Celé focení od úvodu po výběr fotek zabere cca 1 hodinu – platí pro balíček BASIC.
4. Poté fotografie uložím do počítače, zazálohuji a provedu první výběr. Vyberu kolem 10-15 fotek (u Premium balíčku 20-25). Ty základně upravím a pošlu vám k výběru finálních. Druhá rychlejší a v poslední době nejčastější varianta je, že fotky vybereme společně hned po focení. 
5. Vybrané fotky poté profesionálně upravím ve Photoshopu. Jsem zastáncem citlivé a slušivé retuše. Navíc vždy dělám z fotografií i černobílou variantu a alternativní crop (focení na šírku a následná druhá verze jako čtverec – ideální jako fotografie na linkedin ).
6. Fotky vyexportuji v rozlišení pro web a v plném rozlišení pro tisk a doručím v online galerii a jako složku v cloud (v cloud budou fotografie dostupné minimálně 1 rok / online galerie je dočasná a má “životnost” 1 měsíc )

Kde fotím?

 
Od května 2020 mám studio / kancelář na adrese Václavská 20 kousek od Karlova náměstí.

Kdy a jak fotky dostanu?

 
Fotky na výběr v základní úpravě posílám přibližně do tří dnů od data, kdy proběhlo focení (po domluvě je možné dříve). Finální úprava vámi vybraných fotek trvá do týdne od vybrání fotografií na finální úpravu (pokud bude výběr probíhat přes online galerii, prosím nezapomeňte mě upozornit, že jsou fotografie označeny a připraveny k další úpravě).
Fotografie jsou doručeny:
online galerie
cloud úložiště –  v rozlišení pro web a v plném rozlišení pro tisk
vyvolané fotografie  – po domluvě
Fotografie připravím v základní portrétní variantě a ve čtvercovém formátu, který je skvělý například jako fotografie pro LinkedIn. Na žádost a po domluvě za menší příplatek lze fotky upravit i do kruhového tvaru, apod. Fotografie také posílám i v černobílé variantě.

Je možné získat fotky expresně?

 
Ano, po domluvě je možné za příplatek domluvit focení s expresním dodáním do druhého dne.

Jak probíhá finální úprava

 
Fotografie upravuji tak, aby vypadaly skvěle a zároveň přirozeně.
 – Vyčistím pleť od drobných nedostatků (to, co si naživo nevšimnete, ale na fotografiích to bije do očí)
 – „Ztlumím“ kruhy pod očima a zjemním pleť (žádné rozmazávání – struktura zůstává zachována)
 – Zvýrazním a doostřím oči (oči jsou brána do duše a kapka Photoshopu dělá zázraky – ok, toto zní hrozně :D)
 – Zahladím odstávající vlasy, rušící ohyby na oblečení apod.

Business focení – ceny

Ceník viz přehled balíčků níže. Po dohodě je možné upravit balíček na míru, případně dokoupit extra finální fotografie nad rámec balíčku.
Balíček student je prosím určen pouze pro studenty. 🙂 

Firemní focení zaměstnanců

V případě zájmu o nafocení více osob dávám množstevní slevy.

Formulář na domluvení business focení

 

Kolik stojí focení business portrétů?

Premium

balíček č. 1

6 finálních fotografií • 1,5 hodiny focení • možnost 3x změnit oblečení • online galerie

4.900 Kč

Basic

balíček č. 2

3 finální fotografie • 1 hodina focení • možnost 1x změnit oblečení • online galerie

2.500 Kč

Student

speciální sleva pro studenty

2 finální fotografie • 1 hodina focení • možnost 1x změnit oblečení • online galerie

1.500 Kč
Recenze k business portrétům z FB page:

Vojta je milý, vstřícný a komunikativní sympaťák, co dokáže během focení navodit fajn neformální atmosféru, která se propíše do výsledku. Fotky mají šmrnc a stojí jednoznačně za to!
Vše bez uniformní profesionality, zdlouhavého čekání nebo přirážek.
Baví ho, co dělá a dělá to zatraceně dobře! Však uvidíte sami… :)

-
Adam Kolovratník

" Vojta mi nafotil parádní business fotky! Byla jsem na profi focení poprvé, a tak jsem nevěděla, co od toho čekat. Byla jsem mile překvapena. Vojta je pozitivní, milý, energetický a prosionální fotograf. Je s ním sranda a dostane Vás do takové pohody, že se s ním nemusíte bát objektivu. Fotky jsme společně prošli, protřídili a ještě ten den mi je poslal upravené na mail (neuvěřitelné). Určitě jsem se s ním neviděla naposledy! Děkuju mockrát � a budu se těšit na příště � "

-
Zuzana Jeřábková

" Tento skvělý fotograf vám dokáže vytvořit stylové a netuctové fotky, na kterých budete vypadat extrémně dobře. Co víc si přát? Business fotky, které mi udělal, jsou mé nejlepší... -> jsem tedy nadšená! "

-
Michaeal Listová

“ Vojta je velmi milý, pozitivní, energetický, sympatický a empatický fotograf. Jde vidět, že focení ho velmi baví a dělá to s láskou 😊 Focení bylo velmi příjemné. Určitě ráda přijdu zase. Vojtu můžu jenom doporučit! 😊 Děkuju! ”

-
Eva Michálková

" Vojta udělal skvělou práci, focení byla zábava a dokázal mi říct přesně co dělat/nedělat aby fotky vypadaly dobře. Můžu jen doporučit. "

-
Filip Vrána